Стиль інтерєру Хай-тек: історія та особливості дизайну

 



Зародившись ще у вісімдесяті роки минулого століття, стиль хай-тек швидко набравши обертів, став неймовірно популярним течією в сучасному оформленні житлових приміщень. Спочатку стиль хай-тек з'явився завдяки бажанню зробити максимально функціональними промислові приміщення. Зараз же цей стиль активно пропагується і використовується впевненими, стильними й молодими людьми.

Відмінністю стилю хай-тек в будинку є перевага простору і легкості. Тут ви не побачите милих або шалено красивих фіранок або штор. Замість цього на вікнах будуть горизонтальні чи вертикальні жалюзі. Звичайно, таке оформлення вікон незабаром буде нагадувати офісну обстановку. Щоб уникнути цього можна повісити разом з жалюзі однотонні штори. Характерні для стилю рівні і різкі лінії, тому меблі для кімнат вибирається тільки у вигляді простих геометричних форм. Лаконічність стилю вітає однотонну оббивку на меблях. Цілком прийнятні і яскраві відтінки, але тільки один предмет повинен бути основним «плямою» в інтерєрі.

Говорячи про дизайн хай-тек, не зайвим буде згадати і про особливості оформлення стін. Перевага віддається тільки фарбі: даний стиль не сприймає шпалер, але зате ідеально рівні стіни одна з умов. Дозволяється прикрашати стіни, але в цьому випадку живописні картини та інші атрибути необхідно виключити. Краще розмістити на них чорно-білі фотографії професійних фотографів або ж картини-абстракції.

Хай-тек в інтерєрі передбачає і дотримання правил при виборі освітлювальних приладів. Доведеться забути про кришталеві люстри, квіткові мотиви та інші елементи, що роблять приміщення більш затишним. У нашому випадку перевага віддається вбудованим світильникам, причому їх кількість не обмежена. Відмінно доповнюють стиль хай-тек підвісні конструкції з світильників, а також невеликі галогенові лампи.

Основною відмінною рисою стилю хай-тек є велика кількість скла і металу, але крім них використовують до того ж камінь, плитку, цеглу, дерево. Взагалі строгих обмежень у виборі оздоблювальних матеріалів немає, головне, щоб при оформленні інтерєру дотримувався принцип технологічності.